Tek Başına Yurtdışı Tutu Yapılır Mı?

Yurtdışı turlarına çıkmak isteyen, imkânı olan ama bir türlü bunu yapamayan bir çok kişi olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bunun bir çok farklı nedeni olabiliyor. Kimi zaman sizde para olur, arkadaşınız için para durumu sorun olur; kimi zaman vize ya da pasaport sorunları olur. Gibi bir çok nedenden ötürü tam olarak uyum sağlama şansınız olmayabilir. Ya da çevrenizde yurtdışı konusunda cesaret edip kendini ayarlayarak çıkacak biri bulunmuyor olabilir.

Yalnızda Yurtdışı Turları Olabilir

Öncelikle içinizde hiç bir şekilde korku ve heyecan olmasın. Ya da “ben dil bilmiyorum” gibi bir düşünceniz de olmasın. Eğer yeteri kadar gerekli paranız var ise ve bilinen, suç oranının olmadığı, tehlike durumu olmayan ülkelere şehirlere gideceksiniz sorunsuz bir şekilde gezebilirsiniz. Örneğin Roma’yı ele alalım. Roma’da bir çok noktayı gezebilir ve sorunsuz bir şekilde kendinize konaklama ya da diğer konularda bir çok farklı seçenek bulabilirsiniz.

Olaya şöyle bakın, sizler Türkiye’de dışarıda ya da farklı illerde gezerken tam anlamı ile insanlar ile iletişim halinde kalıyor musunuz? Hayır, kalmıyorsunuz. Bu tür durumlarda fiyatlar ve alınacaklar, verilecekler belli. Bu nedenle işlemler hiç konuşmadan dahi devam edebiliyor. Dışarıda, farklı ülkelerde de düzen aynı şekilde işliyor.

Unutmayın, eğer sizin cesaretiniz varsa ve maddi açıdan, pasaport/vize açısından gerekli aşamaları tamamladıysanız sadece uçağa binmeniz yeterlidir. Gideceğiniz yer dünyanın en tehlikeli ya da farklı bir yaşam alanı değil… Orada normal bir yaşam süren insanlar, belli bir düzen var. Korkmadan gezmenin, eğlenmenin tadını çıkarın.

This entry was posted in Yurtdışı Seyahati. Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>