İstanbul’un Tarihi

Efsaneye göre, İstanbul Şehir Byzas tarafından M.Ö. 667 yılında Megarian kuruldu. Olarak iyi bir yer olacaktır Ama bu yerleşim kurma öncesine Byzas, tavsiye isteyen Oracle of Delphi ziyaret etti. Oracle olduğunu yerleşmek öngörüsünde onun kasaba ‘karşısında kör adam.

Byzas bu alanda bulmak ve kapalı gitmiş halen nerede Topkapı Sarayı halen ayakları Haliç’in yarımada, bir boş noktaya geldi. Yakında alanın güzelliği ile büyülenmiştim. Bir uygarlık karşısında Asya tarafında yaşayan Chalcadeon (Kadıköy adlı bir) İşitme, o hasta olmak için bunları hissettim görüşlü. Nasıl bulunamadı olabilir ve bir çok Avrupa yarımada üzerinde harika konumda takdir? Yani, Oracle’s Tahmin doğrulandı, ve böylece yarımadanın üzerine şehir inşa ettik. Yani İstanbul’un en yakın tarihe commences.
M.Ö. 512 yılında, şehir Pers İmparatoru Darius tarafından kadar 479 BC, zaman ve cesur kral Pausinias tarafından yakalandı fethedildi. Daha sonra, bu Athenian kuralın elinde bir geçti. Bu çok önce şehir kuşatma altında yine 340 M.Ö. Philip Macedon tarafından bu kez geldi, değil güçlü mücadele ve Bizanslılar tarafından çıkarmak onları Makedonlar yenilgi izin verdi. Ancak, çok sonra, Philip, Büyük İskender ve oğlu, M.Ö. 334 yılında şehri ele geçirmek için gittik. Ölümünden sonra, şehir Romalılar gücünü altında geldi.İstanbul
Yılında 179 BC, the city the Pergamonian Rodos ve Bithinian güçleri tarafından, Mithritades, Pontus kralı tarafından kısa bir devralma tarafından yeniden Roma egemenliği dönmeden önce takip yakalandı. Bu, Roma İmparatoru Septimius Severus eden ilk şehir duvarları inşa edilmiştir. 324 AD yılında Konstantin iktidara gül ve sırasında kendi egemenlik şehir ve geliştirilmiş yeni surlar, daha beautified ve onun halefi, Büyük Theodosius tarafından büyütülmüş eklenmiştir.

Ancak Batı Roma İmparatorluğu’nun hızlı bir şekilde yüz yıl içinde azaldı yıl 395 tarihsel olarak Batı ve Doğu Roma, iki Roma İmparatorluğu ikiye bölünmüş – gördüm. Güçlü Doğu Roma İmparatorluğu veya Bizans İmparatorluğu, başkenti olarak İstanbul seçin. Her ne kadar kentin her zaman Bizans İmparatorluğu’nun başkenti bu dönemlerde kaldı Ancak, Arap ve Bulgar yönetimi altında kısa bir süre için geldim. Ayrıca, Haçlı Seferleri zarar.

Son olarak, 1453 yılında Mehmet II Osmanlılar yol şehir fethetti ve sermaye yapılmış, 1453 den 1922 kadar. Ne zaman Türkiye Cumhuriyeti’nin 1923 yılında Atatürk tarafından kurulan, Ankara başkent oldu. Yine de, tarihi İstanbul ve ülkenin turizm merkezi ticari bugün kalır.

This entry was posted in İstanbul and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>