Bu Kış Tatilciler Pek Aktif Değil!

Tatil sektörü, hem yaz hemde kış ayları içerisinde aktif olarak varlığını sürdürebilen önemli sektörlerden birisi. Fakat son yıllarda kış aylarında tatil sektörünün pek fazla aktif olduğunu söylemek mümkün olmuyor. Gerek ekonomik sebepler, gerekse de kış aylarının gerçekten ağırlaşması nedeni ile insanların kış tatiline olan ilgisi düşüyor.

Yaz Tatili Yeterli Oluyor

Eskiden yılbaşı gibi özel günlerde ya da farklı kış aylarına gelen tatil günlerinde bir çok çalışan bireysel olarak ya da ailesi ile birlikte kış tatili için uygun yerleri tercih ederken, şimdi herkes sadece yaz aylarına göre plân yapıyor ve “yazın tatile çıkarız” mantığı ile kışın hiç bir şekilde tatil odaklı hareket etmiyor. Buda doğal olarak kış tatili konusunda yatırım yapan, yıllardır bu konuda hizmet sunan; özellikle de bazı bölgelerde tatilci bekleyen firmalar için ciddi bir sorun oluyor.

TatilCenneti  ekibi olarak, tatil acenteleri ile yaptığımız görüşmede, onlarında yaz aylarına oranla ciddi bir düşüş yaşadıklarını gördük. Eskisi gibi kış ayları için düzenlenen turlara ya da tatil paketlerine ilgi olmadığını söyleyen acenteler, bu gidişle ya önemli bir çıkışın yapılması gerektiğini ya da bu durumun sadece bu yıl ile sınırlı kalıp düzelmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Umuyoruz ki bu durum kısa süre içerisinde son bulur ve kış tatili konusunda da eskisi gibi aktif bir süreç ilerlemeye devam eder. Özellikle de kayak odaklı tatillerin Uludağ gibi bölgelerin bu konuda yaşadığı sıkıntıdan kurtulması büyük önem taşıyor.

This entry was posted in Tatil Haber and tagged , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>