Ankara

Anlamak

Yerel genellikle turistler için, yararlı ve birçok genç İngilizce olarak iletişim kurabilir. Her ne kadar çoğu insan İngilizce sizinle konuşmak için çalışacağız, bu iyi bir fikir Türk phrasebook veya sözlüğe getirmek için. Ankara, Türkiye’nin idari merkezi ve büyük bir üniversite şehri böyle kendi sakinlerinin çoğu memur, öğrenci ve akademisyenler oluşur olduğunu. De sizin süveter getirmek unutmayınız – hava soğuk olabilir!

Gir
By Plane

Ankara Esenboğa Havaalanı (ESB) kentin bazı 28 km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Uluslararası uçuşlar ziyade frekans ve kapsamı düşük – appart Türk Hava Yolları (THY), sadece Lufthansa, Avusturya Havayolları ve British Airways ile ilgili Avrupa hub doğrudan uçuşlar sunuyoruz. İran Hava da Tahran iki haftalık uçuşlar vardır. Diğer operatörler Türkiye, İstanbul bir uçuş olarak uçuş için, Türk Hava Yolları ile Ankara hava transferi takip gereklidir.

EasyJet de (Ekim kadar) ve 25. ve İstanbul ve Basel kimden indirimli uçuşlar Mulhouse-Freiburg yaz aylarında sunar ve İstanbul ve Londra Luton Havalimanı £ 22 gibi düşük olarak biletlerin için tüm yıl boyunca gelen.

Bu yepyeni Havalimanı 2007 yılında açıldı. Bu çok daha fazla kapı, daha düzenli park sistemi ve genel, daha iyi trafik akışını özellikleri. Yol zil yola Ankara’nın Havalimanı bağlantı da tamamen restore edilmiştir.

Havaalanı HAVAŞ otobüsleri ile şehir merkezine şehir (In the historical center, close to the müzeler ve banyo için) Ulus ulaştı, ve ASTI işletilen vardır (nereye şehirlerarası otobüs Türkiye’de hemen hemen tüm şehirler için) yola. Fiyat 10 YTL.
By Train

Türkiye’de merkezi bir konumda olan Ankara hemen hemen tüm tren İstanbul Türkiye doğu kısmına çıkış yapan den ulaşılabilir. İstanbul Ankara arasında Tren yolculuk tren türüne göre (hızlı şimdilik Başkent olduğunu, ancak, bu yakın gelecekte 3 saat yolculuk kısaltmak için hızlı tren) olacaktır yaklaşık 6-7 saat sürer.

The gecede tren ve İstanbul’dan şaşırtıcı ekonomik ve bir gece konaklama ve maliyet tasarrufu sağlar. Rezerv bir kabin önceden bir yatakta uyuyan bir koltukta uyku tercih ederim.

Eğer İstanbul dışında yerlerde diğer seyahat ediyorsanız, hızlı, ucuz, otobüs bulabilirsiniz ve modern. Dikkat et Sürücüler limon kolonya ile ellerinizi püskürtme için onu sevmiyorum.
İş By

Otobüsler) Ankara Şehirlerarası Terminal için ayakta ASTI (Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmeleri ulaşır. Türkiye’de şehirlerin çoğu Türkiye’nin sermaye doğrudan otobüs var ve otobüs olan Türkiye’de çok daha hızlı trenler daha. Gönderen İstanbul Ankara, otobüs gezisi yaklaşık 5 saat sürer.

Görmek
Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezar
Anıtkabir, Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezar
Atakule Tower Çankaya, Ankara.
Atakule Tower Çankaya, Ankara.
Sütun Julian ve din değiştiren kimse
Sütun Julian ve din değiştiren kimse
Kocatepe
Kocatepe

* Anıtkabir, Pazartesi hariç her gün açık müze açık günlük – heybetli bir tepenin üzerinde şehrin Anittepe döneminde bulunan Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti, 1953 yılında tamamlanması kurucusu ve türbeleri. Bir müze Yakın Atatürk hatıra eşyalar ve büyük bir toplama görüntüler
* Atakule Tower

Arkeolojik kalıntılar

* Kale
* Roma Tiyatrosu
* Augustus Tapınağı ve
* Roma Hamamı

[değiştir] Müzeleri ve Galerileri

* Anadolu Medeniyetleri Müzesi (Anadolu Medeniyetleri Müzesi) ve
* Etnografya Müzesi (Etnoğrafya Müzesi)
* Resim ve Heykel Müzesi (Resim-Heykel Müzesi)
* Kurtuluş Savaşı Müzesi (Kurtuluş Savaşı Müzesi) ve

[değiştir] Parklar ve Bahçeler
[] düzenlemek [liste eklemek] mı

Ankara) ve klasik müzik ve opera için birkaç konser salonu Kavaklıdere yılında sinema iyi bir seçim ve Çankaya (Atakule gibi sunar. Birçok üniversite konserleri ve bahar şenlikleri ama bu bazen öğrencilerine sadece açık tanıtmak. Halk ve geleneksel müzik çok küçük bar ve büyük bir konser salonu için lokantalar where you Musa Eroğlu gibi yerel yıldız bulabilirsiniz yaşıyor. Kendi çıkarlarına bağlı olarak, yerel parklarında yürüyüş bulabilirsiniz ve surroundings, bir müze ya da Osmanlı veya Selçuk için avcılık Ziyaret antik kale kalır. Ayrıca teklif sinemalar ve kaliteli restoranlar Eskişehir yolu Armada gibi upscale alışveriş merkezleri.
[] düzenlemek [liste eklemek] Satıcılar

Ankara Kalesi (Kale) ve yüzyıllar boyunca bir ticaret merkezi olmuştur halı, deri ve antika olan satıcılar yavaş yavaş yukarı turizm ticaret çekmek için umut hareket ediyor. Hala yürüyüş ve tarama için bir güzel yer, ve orada bir fiyat, mükemmel bir halı ve kilim için nerede satın alabilirsiniz aile firmaları vardır. Kale gelen bir kapalı pazar yeri ile burada çok ucuz ve mükemmel üretmek alabilirsiniz Paris, in Les Halles gibi yer, demir bir yapı hatırlatan yürüyüş yapabilirsiniz Walking down.
[] düzenlemek [liste eklemek] Yemek

Ankara’nın en iyi onun “Döner Kebap ile” bilinir. Bu iyi bir Döner restoranı almak için (birçok) ile Döner yuvarlak bir göz atmalısın vardır. ve kesintilerin düz olmalı ve unseparated dikdörtgen olmalıdır.

Birçok başkentleri gibi Ankara’da nerede ve yıl (değil ucuz civarında ülkenin en taze balık tüm iyi olsa yiyebilir) olduğunu. Sakarya Cad civarında. Var şık olanlar için hızlı yemek gelen balıkçı lokantaları çeşitli türleri vardır ve bu iyi bir fırsat da rakı, balık olan bir arkadaşınız olarak bilinir denemek için olabilir. Ama balıkçı lokantaları şehrin pek çok şey söyleniyor; Çankaya yılında en az iki mükemmel olanlar vardır, “Akdeniz Akdeniz” ve “Lazoli” ve ikinci Karadeniz mutfağının ilk Akdeniz yer. “Ege”, yakın Tunalı sokağa yer balık ve rakı için başka bir mükemmel bir seçim. The restaurant also şarapları çok çeşitli vardır. Siz yemek ve rakı içmek, sonra “Sudem Eğer iyi Klasik Türk Müziği dinlemek istiyorum” görüldü olmalıdır. Bu Olgunlar Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Birçok klasik İskender kebap lokantalar yanında aynı zamanda pek çok restoran, belirli bir şehrin geleneksel mutfak içeren, daha fazla refah göçmenlerin topluma ikram vardır: sebze Adana kebap gelmesinin çeşitli Spicy Urfa kadar.
[] düzenlemek [liste eklemek] İçecek

“Papsi” dostane bir atmosferde yıldır soğuk bir bira almak için iyi bir seçimdir. Bu Tunalı Caddesi üzerinde bulunmaktadır. “Kitir” ve yeni “Rastgele” Tunalı iki en popüler barlar, Kuğulu Park yanında, her zaman vardır. CORVUS Bestekar Sokak üzerinde sunan Rock Müzik. Birçok bar ve yerlerde olan Bestekar paralel bir sokakta içki var. The Edge, Twister, Yer Fistigi (Türk Müziği) vardır güzel yerler. Mahal Solus Kennedy Caddesi üzerinde, elektronik Reggae veya geriye bir tek yer () da yemek için müzik farklı çeşit sunuyor. Mono yer İçmeyi hoş aynı sokakta. “Eğer” olduğu bir içki ve kadar 4 dans Bu normal olan kaya geceler Cuma ve Cumartesi özellikle şeritler ve büyük bir kalabalık, kapak duyuyorum.

“Sakarya” en ucuz çözümleri ile dolu. SSK binaya rağmen yere gitmeyin. Bu çok büyük ve çirkin bina oldukça ucuz zevk gece kulübü doludur. Sakarya’da en iyi yerler arasında, bir “Net”, sadece bir bira veya rakı bir bardak almak iyi bir seçim, aynı zamanda yemek için dikkat etmelisiniz. “Büyük Ekspres” da şehrin güzel bir eski bar.

There is bar ve restoranlar da Ankara tarihi temel olarak, yakın kalesi vardır. Kesinlikle git ve taksi ile de dönüş vardır.
[] düzenlemek [liste eklemek] Uyku

Sheraton Otel, ve Kavaklıdere bölgesinde, Ankara’nın en görünür ve glitzy hotel (ve) bunu kanıtlamak için fiyatları vardır. Sheraton around the corner from Hilton, hangi kalmak için ancak hala çok önemli bir yer kabul son bir parçasıdır yatıyor.

Radisson (Ulus olarak, near the train station), the Swissotel (Çankaya in bir karanlık arka sokak üzerinde) ve Ramada Kavaklıdere (moda Tunalı Hilmi caddesi üzerinde) bulunan son giriş olan yer ve teklif çok yeni oda arıyorum Bu yine biraz de Sheraton ve Hilton at daha küçük.

Notun Bağımsız oteller Kral otel Parlamentosu, Amerikan Büyükelçiliği yakınında () arkasında ve Otel Midas ve Otelcilik Altın Tunus Caddesi üzerinde Kavaklıdere ve (her ikisi de kuzeye) içerir.

Angora Evi Kalesi bölgesinde bir Osmanlı döneminde evde büyüleyici bir butik hotel.

Budget accomodation, ucuz oteller sayısı açısından Sanayi Caddesi boyunca, sadece kuzey Ulus Meydan ve bulunabilir: a suite () bu tür oteller listeleri 40 için en-80YTL gece başına çift. Bu oranlar genellikle ve pazarlık veya kahvaltı dahil değildir unutmayın.
çık

* Beypazarı geleneksel evleri, maden suyu, Çarşı ve ünlü olan Beypazarı Kurusu denir dersin fırın ve. Bu alanın kendilerine turizm çekim yapmak küçük bir Anadolu kenti için oldukça çok şey var. Bir hafta sonu yedek gerekir. You won’t regret it.

Turistlere ikram olması Anadolu, Kapadokya ve Karadeniz sahil ve tur operatörleri ve ilgili hizmet sektörlerine artan sayıda seyahat istiyorum * Ankara’da kendini temel bir makul uygun yerdir. Burada her düzeyde konaklama burada, fiyatlar bu İstanbul ve güney sahillerinde altında saptanmış olan ve yeni otobüs istasyonu (ASTI) ise muhtemelen hizmet ile Türkiye’nin en kullanışlı ulaşım merkezidir hemen her yerde da yapılabilir (Lübnan sadece 16 saat uzaklıktadır, eğer maceracı) hissi duyuyoruz.

This entry was posted in Ankara and tagged , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>