Ağva’da ne yenir ne içilir

ağva

ağva

Türkiye’nin ünü her geçen gün daha da artan tatil kasabası ağva, doğal güzellikleri ve temiz denizi ile bilinmektedir. Ağva’da tüm doğa ve su sporlarını yapmak mümkündür. Ulaşımı ana ulaşım bağlantı noktalarına ve özellikle Tem otoyoluna çok yakın olan Ağva geçerken uğramak için bile uygun bir yerdir.

Aslında bir balıkçı kasabası olan Ağva, bu özelliği nedeni ile İstanbul’da aradığı balığı bulamayanların, yediği balığın eski tadını arayanların uğrak yeri olmuştur. Ağva aynı zamanda Karadeniz kıyısı olması ile tüm Karadeniz balıklarının rahatça bulunabildiği bir tatil kasabamızdır. İki nehrin birleştiği yerde olması Ağva denizine sürekli temiz su ve oksijen sağlamaktadır. Konaklama bakımından zengin bölgede hizmet veren ağva otelleri gelenlerin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek kapasitededir.

ağva’da birçok ünlü balık restoranı hizmet vermektedir. Bu restoranlarda gün içinde tutulmuş en taze balığı yaz kış bulmak mümkündür. Artık İstanbulluların neredeyse hasret kaldığı Lüfer, Çinakop, Palamut Ağva lokantalarının vazgeçilmez porsiyonlarıdır. Ayrıca balık köftesi de Ağva’ya gidenlerin tatmadan dönmemesi gereken bir lezzet olarak söylenir. Balık köftesi yapan yerler kasaba içinde de bulunabilmektedir.

This entry was posted in İstanbul, Tatil Köyü Rehberi, Tatil Rehberi and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>