İsveç’te Tatil gezilecek yerler Stockholm

İsveçe kadar gidiyorsanız mutlaka başkenti görmeniz gerekir Stockholm‘ki banagöre dünyanın en muteşem şehrlerinden birtnesi  Stockholm gördüğüm şehirler arasında fakat yazın güzel olan bir şehir eğer isveçe yolunuz düşerse kuzeyede çıkmakta fayda var özellikle en kuzey noktaya gittiğiniz’de aurora boleris dedikleri  kuzey ışıkları var çok enterasan ışıklar onları görme şansını yakalayabiliyorsunuz. Ayrıca kuzeye gittiğinizde günün çok daha uzadığını neredeyse 24 saate çıktığını görüyorsunuz yaz aylarında Stockholm yakınlarında yerler görmek istiyorsanız uppsala gidilecek yerlerden birtanesi eğer bunun dışında kopenağa yolunuz düşerse oresun denizinin üzerinden bir köprü var oresun koprüsü oradanda isveçin 3 üncü büyük şehri olan malmö geçme şansınız var birde isveçin çok güzel bir adası var  Vizbi adası eğer yeterli zamana sahipseniz  Vizbi adasıda tavsiye edeceğim yerlerden birtanesi.

İsveç Başkenti Stockholm

İsveç Başkenti Stockholm

İsveçin kuzeinde aynı zamanda buz otel bulunuyor buz otelin özelliği hersene kış ayında inşaa edilmiş olması  yaklaşık olarak tahmini 4 bin ton buz kullanılıyor ve bahar aylarında eriyor bir sonraki sezon tekrardan inşaa ediyorlar. Eğer buz otele gidebilecek yeteri derecede zamnınız yoksa isveçte başkette Stockholm da aynı zamanda bir buz bar bulunuyor buz bara gidip 45.dk kalabiliyorsunuz. Özel giysiler veriyorlar size. O otelinde havasını buz barda solumuş olabiliyorsunuz.

This entry was posted in Tatil Rehberi, Yurtdışı Seyahati and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>